Dobra pizzeria nad Wisłą? Tak, to możliwe!

Od lat 90. ubiegłego wieku Polacy kochają pizzę miłością wielką i prawdziwą. I choć największy boom na pizzerie mamy już chyba za sobą, lokale tego typu wciąż powstają u nas jak grzyby po deszczu. Nie ma chyba miasteczka, w którym pizzerii nie byłoby chociaż kilku. Dobrze się mają nawet w małych miejscowościach, w których próżno szukać lokalu z kuchnią polską. A z pizzą jest. Konkurencja jest jednak ogromna: aby przetrwać, trzeba oferować klientom coraz wyższą jakość. A o takiej trudno mówić bez wyśmienitych akcesoriów, przyborów czy mebli kuchennych.

Sercem każdej szanującej się pizzerii jest oczywiście dobry piec do pizzy. Niezawodne piece jedno- i dwukomorowe, a także podstawy pod piec do pizzy można znaleźć ofercie niejednej hurtowni gastronomicznej. Smak, a przede wszystkim zapach pizzy z wysokiej klasy pieca do pizzy jest po prostu niezrównany. Kolejny żelazny punkt na liście zakupów do nowej pizzerii to stół chłodniczy do pizzy – w sprzedaży dostępne są zarówno dwu-, jak i trzydrzwiowe.

Dobrze wyposażona kuchnia pizzerii kryje także wiele innych skarbów i przyrządów niezbędnych do jej prawidłowego funkcjonowania. Bardzo przydatne w codziennej pracy są też m.in. pojemnik do ciasta i wałkowarka do ciasta, a także blacha, siatka, łopata do pizzy, popychacz, mięsiarka spiralna czy znacznik do tortów. Jeśli pizzeria prowadzi sprzedaż z dowozem do klienta, niezbędne będą także torba do pizzy czy pojemnik termoizolacyjny. Tym, czego goście pizzerii nie zobaczą, a czego obecność z pewnością odczują są też dobra szczotka do czyszczenia pieca oraz szczotka do produktów sypkich. Pozwalają łatwo utrzymać czystość, a zachowanie higieny to przecież jedna z podstaw funkcjonowania profesjonalnej kuchni. W ofercie znajduje się wiele akcesoriów i urządzeń, które temu służą, i które łatwo utrzymać w czystości.

Niepowtarzalny klimat pizzerii, przywodzący na myśl włoskie klimaty, tworzą też odpowiednio dobrane elementy wystroju lokalu, jak grafiki czy fototapety z toskańskimi krajobrazami, ale także szereg drobnych akcesoriów i przyrządów do pizzy. Duże płaskie talerze we włoskim stylu, radełka do dzielenia ciasta, odpowiednie sztućce, dzbanuszki do podawania własnej roboty sosu do pizzy – wszystko to jest bardzo mile widziane w dobrej pizzerii. W sklepach można też dobrać elegancką paterę do serwowania ciast i tortów wraz z estetyczną pokrywą.