Jakie akcesoria do pieczenia warto mieć w domu?

Domowe wypieki kojarzą się przede wszystkim z beztroskim dzieciństwem. Dlatego w każdej kuchni nie może zabraknąć wysokiej jakości akcesoriów do pieczenia. Które z nich warto mieć w swojej kuchni?

Foremki, czyli niezbędne akcesoria do pieczenia

Wszystkie ciasta, muffinki i babeczki wymagają upieczenia w odpowiednich akcesoriach do pieczenia. W sprzedaży można znaleźć bardzo duży wybór foremek o różnych kształtach i kolorach. Wykonanych z takich materiałów jak: silikon, metal, szkło, a nawet papier. Najczęściej kupowane są metalowe akcesoria do pieczenia mające powłokę nieprzywierającą. Do wypieku muffinek i babeczek najlepiej sprawdzą się silikonowe foremki o różnych kształtach. Ich elastyczna forma pozwala na szybkie wyciąganie ciasta. Coraz większą popularnością cieszą się modele o nietypowych kształtach np. serduszka, grzybki i literki.

Tortownica – akcesorium do pieczenia niezbędne w każdym domu

W każdym domu nie może zabraknąć tortownicy. Możesz zakupić klasyczną okrągłą tortownicę lub o prostokątnym lub kwadratowym kształcie. Główną zaletą tego rozwiązania jest odpinana boczna obudowa, która umożliwia łatwe i szybkie wyciągnięcie ciasta. Szczególną uwagę warto zwrócić na te akcesoria do pieczenia wykonane ze stali węglowej.

Akcesoria niezbędne – silikonowa mata do pieczenia

Silikonowa mata do pieczenia przyda się nie tylko do rozwałkowania ciasta, ale również do jego upieczenia. Sprawdzi się świetnie do wypieku rolad i francuskich makaroników. Silikon jest odporny zarówno na wysokie, jak i niskie temperatury, dzięki temu bez obaw można włożyć taką matę do piekarnika. Maty do rolad mają podwyższone brzegi, dzięki temu ciasto się nie wyleje. Mata świetnie sprawdzi się również do zwijania ciasta w rulon.

Szklane akcesoria do pieczenia

Wykonane są ze szkła żaroodpornego. Są akcesoriami do pieczenia o wszechstronnym zastosowaniu. Można w nich upiec zarówno słodkie ciasto, jak i zapiekankę na obiad. Ich przezroczysty materiał ułatwia proces pieczenia potraw. Szkło jest materiałem wytrzymałym, ale po czasie może ulec wyszczerbieniu.