Patelnie to bez wątpienia przedmioty, bez których kuchnia nie będzie w pełni wyposażona. Niezależnie od tego czy na naszym wyposażeniu jest patelnia duża czy patelnia mała, nie ma wątpliwości, że jest ona niezbędna do gotowania. A najlepiej jeśli posiadamy różnorodne patelnie, w tym patelnie z pokrywką. Jak wybrać najlepszą?

Kupujesz patelnie? Zwracaj uwagę na ich zastosowanie

Jednym z pierwszych kryteriów, które powinniśmy brać pod uwagę, kiedy kupujemy patelnie, jest ich zastosowanie. Pamiętajmy bowiem, że są różne rodzaje patelni, zaś patelnia duża niekoniecznie sprawdzi się tak dobrze w niektórych sytuacjach jak patelnia mała. Tak samo, przy pewnych czynnościach najlepsza okaże się np. patelnia z pokrywką. Dlatego też przed zakupem zastanówmy się do czego przede wszystkim będziemy wykorzystywali patelnie.

Patelnia w domu? Spójrz na materiał i powłokę

Kolejne kwestie, które trzeba prać pod uwagę, gdy kupujemy patelnie, to materiał, z jakich są wykonane oraz powłoka, którą pokryte jest wnętrze patelni. Niezależnie od tego czy potrzebna jest nam patelnia duża, patelnia mała czy patelnia z pokrywką, te elementy trzeba wziąć pod uwagę. Im lepszy jest materiał, z którego wykonane są patelnie, tym dłużej będą one nam służyły. Z kolei powłoka ma wpływ m.in. na szybkość smażenia, łatwość czyszczenia patelni, odporność na uszkodzenia. Ponadto niektóre powłoki sprawiają, że pokarm nie przywiera do patelni podczas smażenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *