Szwedzka kawa – dowiedz się więcej!

Kawa to napój umiłowany przez tysiące ludzi bez względu na kraj pochodzenia. Większość z nas nie wyobraża sobie poranku bez filiżanki ulubionej kawy. Jej zapach pobudza do działania i orzeźwia. Dodaje mocy w szczególności popołudniu, gdy poziom energii i zaangażowania znacząco maleje. Jej smak można urozmaicić, dodając różnego rodzaju mleka zwierzęce i roślinne oraz aromaty i syropy. Nawet Szwedzi mają swój kawowy rytuał! Szwedzka kawa – więcej na ten temat przeczytamy na blogu skandynawskiepodroze.pl.

Czas na kawę!

Na południu Europy mieszkańcy szczycą się siestą, a na północy mamy tak zwaną fikę. Fika to chwila na filiżankę kawy. Co ważne, siesta odbywa się w wyznaczonych godzinach. Z kolei czas na fikę można zaaranżować rano, popołudniu, wieczorem, a nawet kilka razy dziennie. Szwedzka kawa jest uwielbiana przez północy kraj. Warto wspomnieć, że Szwedzi wypijają 1% kawy światowego jej spożycia. W każdym biurowcu znajduje się ekspres do kawy. Kawą podobnie, jak u nas częstuje się znajomych i rodzinę. 

Szwedzka kawa i małe co nieco!

Ciekawostkę stanowi fakt, że Szwedzi pijają kawę razem z jakąś słodkością! Szwedzka kawa najlepiej smakuje wraz z cynamonowa bułeczką. Kanelbulle, czyli ciacho z cynamonem i innymi korzennymi przyprawami idealnie pasuje do kubka ulubionej kawy. Tradycja mówi, że każda gospodyni domu powinna częstować swoich domowników i gości aż siedmioma rodzajami rozmaitych słodkości. Znane w całej Europie są skandynawskie kruche, maślane ciasteczka w metalowych, okrągłych puszkach. To najbardziej pożądany upominek, który można przywieźć z wycieczki po Skandynawii. Blog o Skandynawii skandynawskiepodroze.pl oferuje swoim czytelnikom liczne wyjazdy do Norwegii, Danii i Szwecji. Na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia proponuje wycieczkę na jarmark świąteczny do Kopenhagi. To niepowtarzalna okazja, aby zwiedzić najważniejsze miejsca w stolicy Dani i kupić trochę smakołyków i pamiątek.