Czy warto przerzucić się na espresso?

Rekomendacje dotyczące picia kawy możemy znaleźć oczywiście natychmiast na różnych blogach albo serwisach branżowych. Dużo jest interesujących informacji publikowanych w Internecie, a więc bardzo szybko będzie można się także skontaktować ze specjalistami i autorami takich tekstów. Czasami przecież możemy mieć problem z wyborem tych najlepszych produktów kawowych no, a są też osoby, które będą podchodzić sceptycznie do różnych rodzajów kaw. Tymczasem coraz większą popularnością cieszy się w Polsce espresso, które gwarantuje bardzo szybkie pobudzenie i także mamy tutaj wiele wariantów smakowych.

Nowa moda kawowa?

Warto zauważyć, że w dzisiejszych czasach będziemy mieli widoczne w przestrzeni publicznej pewne tendencje modowe, jeżeli chodzi o picie pewnych rodzajów kaw. Możliwe też, że przyzwyczailiśmy się do tego, aby pić kawę tylko i wyłącznie rozpuszczalną albo mieloną, czy też ziarnistą. Pamiętajmy też o tym, że przez wiele dekad w ogóle w naszym kraju nie było dostępne espresso. Tymczasem obecnie w sklepach mamy dostęp do bardzo wielu różnych produktów, a więc będzie można wyszukać sobie wszystko to, co niezbędne i to, co akurat nas może zainteresować. W ten sposób natkniemy się na różne rodzaje espresso no i warto też dopytać na przykład doświadczonych baristów, w jaki sposób pije się taki napój. Przede wszystkim oczywiście trzeba tu zachować umiar, ponieważ jest to kawa trochę mocniejsza od tradycyjnej. Doskonale o tym wiedzą Włosi, którzy od pokoleń piję taką kawę i wiedzą o niej wszystko.

Kawa podawana z wodą

Nie jest już żadną tajemnicą, że espresso należy pić w towarzystwie wody. Jest to smak bardzo intensywny, a więc będziemy tutaj czuli bardzo wyraźnie kwaśność, a także tę charakterystyczną goryczkę. Naturalnie różne występują rodzaje takich kaw, a więc będziemy musieli zapewnić właśnie na płukanie kubków smakowych, jeżeli chcemy wszystkie smaki wyczuć tak, jak należy. Dodatkowo chodzi także o aromaty. To potwierdzi nam zresztą każdy doświadczony smakosz.