Wybieramy ekspres i kawę do biura – na co należy zwrócić tu uwagę?

Wielu z nas nie wyobraża sobie rozpoczęcia porannej zmiany bez kubka gorącej kawy. Napój ten jest bowiem tak samo wszechstronny smakowo i aromatycznie, co niezwykle orzeźwiający. Zawarte w nim składniki działają na nas pobudzająco, pozwalając na lepsze skupienie na pracy oraz ograniczenie uczucia zmęczenia.

Nie dziwi więc fakt, że coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na zakup zarówno ekspresu, jak i najwyższej klasy kawy do biur. Wybór dostępnych napojów oraz urządzeń do ich przyrządzania jest jednak naprawdę ogromny, co nierzadko utrudnia nam podjęcie właściwej decyzji. Oto, co powinniśmy zatem wiedzieć na ten temat.

 

Wybór kawy

 

Wybierając kawę do biur, musimy zwrócić szczególną uwagę na dostępne ziarna. Czynnik ten jest bowiem uzależniony od posiadanego przez nas ekspresu. Kawy mocno palone odznaczają się mniejszym stężeniem kofeiny, co nierzadko przekreśla ich przydatność podczas wielogodzinnej pracy. Nie bez znaczenia jest tu również smak kawy. Robusta odznacza się bowiem gorzkim posmakiem, zaś niezwykle popularna arabika – kwaskowatością. Warto jest więc dobrać takie ziarna, które najlepiej przypadną do gustu naszym pracownikom. Pamiętajmy przy tym, że dobra kawa nie kosztuje kilka złotych. Powinniśmy więc celować w prawdziwie pobudzające i aromatyczne marki z wyższej półki, jak chociażby popularne kawy Melitta tudzież Deliqui.

 

Rodzaj ekspresu

 

Pamiętajmy, że dobra kawa do biur wymaga również użycia niezawodnego ekspresu. To, jaki model najlepiej sprawdzi się w naszej firmie, zależy przede wszystkim od częstotliwości picia kawy przez pracowników oraz ich generalnych preferencji. W przypadku, gdy z ekspresu korzystać będzie mniejsza liczba osób, do tego okazjonalnie, możemy postawić na model kapsułkowy. Zapewni nam on bowiem jednolitą jakość przygotowywanych kaw. Ceny kapsułek nie należą jednak do najniższych, dlatego też nie zaleca się kupowania ekspresów z nich korzystających przy częstej eksploatacji. Jeśli nasi pracownicy preferują z kolei klasyczną, czarną kawę, warto postawić na solidny model przelewowy. Bardzo popularnym rozwiązaniem, szczególnie w przypadku mniejszych zespołów, są także nowoczesne ekspresy automatyczne. Urządzenia te odznaczają się bowiem prostą obsługą i szybkością przygotowywania kawy. Pamiętajmy jednak, że sprzęty tego typu wymagają też od nas regularnego czyszczenia i dbania o ich stan, zgodnie z zaleceniami producenta.