Jak wybrać lampy do kuchni?

Kuchnia to serce domu. Przynajmniej tak twierdzi większość z nas. Choć celebrowanie posiłków, wspólne rozmowy i zacieśnianie więzi rodzinnych obecnie raczej ma miejsce w jadalni lub salonie, to mimo to, kuchnia wymaga także specjalnej oprawy świetlnej. W końcu to właśnie w kuchni przygotowujemy posiłki, tak więc atmosfera powinna być przepełniona dobrą energią i odpowiednim oświetleniem.

Lampy kuchenne sufitowe to najczęściej i najchętniej wybierane oświetlenie. Niezbyt duże żyrandole lub pojedyncze lampy to najlepszy możliwy wybór.  Jakie zadanie ma do spełnienia kuchenna lampa? Dostarcza światła ogólnego, które musi objąć całe pomieszczenie. Nie może być to tak, jak w przypadku lampki nocnej czy na biurko, która oświetla jedynie fragment powierzchni. Chodzi o to, by lampy dawały rozproszone światło. 

Na co warto zwrócić uwagę, decydując się na lampy kuchenne sufitowe

Jeżeli zdecydujemy się na lampę sufitową z jednym kloszem, musimy mieć na uwadze to, aby klosz był wykonany z materiału przepuszczającego światło. W przeciwnym razie światło nie rozproszy się po całym pomieszczeniu. Trzeba pamiętać, że lampy kuchenne sufitowe z kloszem skierowanym ku dołowi dają oświetlenie skierowane w jednym kierunku. Dobrym rozwiązaniem są lampy kuchenne na listwie, dzięki którym możemy regulować swobodnie kierunek padania światła. Na przykład halogenowe punkty świetlne dbają o dodatkowe źródło światła. Jeżeli zależy nam na tym, aby kuchnia w całości była idealnie oświetlona, to można zastanowić się nad tradycyjnym żyrandolem z kilkoma kloszami, które rozproszą światło w całym wnętrzu. W nowoczesnych wnętrzach warto postawić na bardziej designerskie rozwiązania, takie jak listwa Bilbao. To rodzaj lampy sufitowej z aż trzema halogenowymi punktami świetlnymi. Lista jest dość długa i dodatkowo chromowana w kolorze srebrnym. Dlatego bez problemu wkomponuje się w nowoczesne aranżacje. Lampę wykonano  z możliwie najwyższej jakości materiałów. Sklep Lampex oferuje klientom produkty szyte na miarę ich oczekiwań w atrakcyjnych cenach.